Kategórie
 
 
 
 
 

Vďaka Vám rastieme.
E-shop www.liecive-kamene.sk sa spojil s www.fengshui-obchod.sk.
Teraz nájdete celý sortiment na jednom mieste.

Prajeme pohodové nakupovanie :) 

 
 
Do vody
 
 

Liečivá voda z kameňov

Liečebné účinky kameňov "prenášame" na vodu, ktorú potom pijeme vnútorne alebo ju využívame na vonkajšie miesta na tele, napríklad potierame poranenia na koži, umývame miesta, kde máme vyrážky, prípadne alergie na pokožke apod.

Aktivácia vody sa robí nasledovne: najskôr kamene očistíme. Ponoríme ich do vody s morskou soľou a necháme ich celú noc až 24 hodín namočené. Potom ich poriadne prepláchneme prúdom tečúcej vody a vložíme do sklenenej nádoby, ktorú naplníme čerstvou tečúcou vodou. Takto necháme nabiť min. 2-3 hodiny a vodu môžeme piť. Vodu môžeme takto tiež nechať nabiť na slnku alebo pri mesačnom svetle. Keď vodu vypijeme, kamienky poriadne premyjeme a nádobu znova naplníme. Takto môžeme opakovane piť kvalitnú liečivú vodu doma pripravenú. Pomôže pri žalúdočných problémoch alebo pri hnačkách. Pre silnejší zdravotný účinok pite ráno nalačno a pred každý jedlom. Avšak vodu môžete pokojne popíjať ako výbornú minerálnu vodu, aj v prípade, že nemáte žiadne zdravotné problémy.

 
 

Do vody

 
 
Príprava vody z kryštálov

Prpravuje sa najmenej 2-3 hodiny. Pred použitím je potrebné kryštály (kamene) poriadne očistiť, umyť pod prúdom vlažnej tečúcej vody.

 

Vhodné kryštály na prípravu liečivej vody:

Šungit - imunita, trávenie, kĺby, všestranné účinky

Ruženín - srdce, problémy so srdcom, láska, sebaláska, empatia

Krištáľ - celková očista organizmu

Ametyst - trávenie, migréna

Avanturín zelený  - pokožka, vlasy

Kalcit žltý - kosti, kĺby, vylučovanie

Fluorit zelený - zuby, kosti, kĺby

Slnečný kameň - trávenie, pomáha pri bulímii a anorexii, upravuje stravovacie návyky, váha

 

Pre silnejšiu energetickú očistu ich doporučujeme nechať celú noc až 24 hod. namočené vo vode s morskou soľou (cca 1 PL na 3 dcl vody). Potom kamene poriadne premyte prúdom vody, vložte do sklenenej nádoby, naplňte ju pramenitou studenou vodou. Takto nechajte "nabiť" aspoň 2-3 hodiny (najidelánejšie 6-8 hodín). Vždy keď vodu vypijete, kamienky premyte znova prúdom tečúcej vody a znova zalejte vodou a nechajte nabiť. Takto si môžete opakovane pripraviť vodu, doporučujeme cca po 6 mesiacoch kamene vymeniť za nové.
Túto liečivú vodu môžeme používať vnútorne na pitie ako elixír alebo aj zvonka - môžeme ňou potierať vonkajšie zranenia, odreniny a podobne - podľa účinkov jednotlivých kameňov. Doporučuje sa pri kožných chorobách a popáleninách. Vnútorne sa doporučuje úživať pri hnačkách a žalúdočnej nevoľnosti. Pre silnejší zdravotný účinok sa voda pije na lačný žalúdok ráno a pred každým jedlom.
Môžete ju však piť ako kvalitnú minerálnu vodu aj vtedy, keď nemáte žiadne zdravotné problémy. Chutí lepšie ako voda z vodovodu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia